Mój profil kosmetyczny

Przedział wiekowy: 25-30
Ciało: skóra raczej bezproblemowa przy zrównoważonej pielęgnacji. Nie przepada za SLS, bo bardzo ją wysusza i parafiny, bo zapycha. Posiadam i cellulit i rozstępy i nie przeszkadza mi to. Mieszki włosowe mają tendencję do zapychania, włoski lubią wrastać. Na nogach pajączki i początki żylaków.

Włosy: do ramion, bardzo cienkie, proste. Na skroniach mam siwe nitki, ale moją zmorą jest przetłuszczanie się skóry głowy. Z natury są niskoporowate. Naturalny kolor to słowiański brąz, ale farbuję na różne odcienie rudości (naturalną henną). Końcówki pamiętają rozjaśnianie. Skóra głowy jest bardzo wrażliwa.

Twarz: cera mieszana w kierunku suchej, płytko unaczyniona. Nie toleruje parafiny, ma skłonności do reakcji alergicznych. Pierwsze zmarszczki.

Najczęściej używane kosmetyki:

Twarz 
kwas hialuronowy + olej
lekkie kremy bez parafiny
glinki
naturalne mydło
hydrolaty
przed wyjściem koniecznie krem z filtrem

Ciało
savon noir + kessa
mydło aleppo
dowolny balsam bez parafiny (z wyjątkiem rąk i stóp)
oleje

Włosy 
delikatne szampony, często DIY
odżywki i balsamy
maski
oleje ziołowe
zioła
glinki

Zapachy: „jedzeniowe”: czekolada, kawa, śmietanka, owoce i orientalne, nawet ciężkie i kadzidlane. Używam tylko perfum w olejku, ponieważ w tradycyjnych wyczuwam alkohol.

Nie używam: Nie kupuję nic z parafiną, po przejściach jakie mi zafundowała. Zwracam uwagę, czy kosmetyk lub jego składniki były testowane na zwierzętach. Nie lubię, kiedy producent wprowadza konsumenta w błąd (na przykład kosmetyk zawiera śladowe tylko ilości składnika hucznie opisanego na opakowaniu). Ostrożnie podchodzę do kosmetyków z alkoholem. Skóra nie toleruje SLS, SLeS, MLS.

Podstawy pielęgnacji
:
mydła w 100% naturalne
oleje
naturalne kremy i sera
zawsze mam w domu: aleppo, ałun, żel aloesowy i olejki eteryczne

Podstawy makijażu
korektor w kremie i podkład mineralny.

Linki:

Jak dbam o moją twarz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...