piątek, 7 marca 2014

Farbowanie włosów w domu. Podstawowa wiedza o kolorach. Numeracja farb do włosów.

Po co nam wiedza o kolorach?

Ano po to, żeby wiedzieć, jaki efekt z własnych włosów możemy uzyskać, i nie spodziewać się cudów. Także po to, aby nie zafundować sobie rozrywki w stylu Ani z Zielonego Wzgórza, czyli zieleni na włosach, chyba, że świadomie. Swoją drogą, zrobienie intensywnej, niezmywalnej zieleni na włosach miedzianych brzmi dla mnie podejrzanie, zaraz przeczytacie, dlaczego. :)

Wreszcie znajomość tajemniczych cyferek pomoże nam - jeśli efekt na włosach różni się od oczekiwanego - poprawić kolor samodzielnie. Ewentualnie, uznać, że w warunkach domowych będzie ciężko i umówić się na wizytę u profesjonalisty.

Jeśli farbujemy włosy "ton w ton", czyli jedynie pogłębiamy swój naturalny kolor lub ukrywamy pojedyncze siwe włosy, zazwyczaj sprawdzi się kupienie w drogerii farby w kolorze zbliżonym do naszego ideału i postępowanie zgodnie z instrukcją. Natomiast w przypadku większych zmian może być nieco trudniej.

Zaczynamy więc.

Farby fryzjerskie poza (najczęściej romantyczną i zmysłową) nazwą koloru posiadają również oznakowanie numeryczne. Doskonale wiedzą to te z Was, które zapobiegliwie sprawdzają, czy numer nabity na tubce z farbą jest zgodny z tym na kartoniku.

Nie jest to losowy numer.

Zazwyczaj pierwsza cyfra oznacza jasność/"ciemność: koloru. Im niższy kolor cyfry, tym ciemniejsza farba. Zatem w gotowej numeracji (farby L'oreal, Artego, Garnier, Matrix, Joanna i inne) czytamy:

1 - granatowa czerń
2 - czerń
3 - ciemny brąz
4 - średni brąz
5 - jasny brąz
6 - ciemny blond
7- średni blond
8 - jasny blond
9 - bardzo jasny blond
10 - bardzo, bardzo jasny blond
11, 12 - są to farby rozjaśniające, które pozwalają osiągnąć efekt platyny na włosach "bez użycia rozjaśniacza". Piszę w cudzysłowie, ponieważ fryzjerka nie będzie mieszać rozjaśniacza i nakładać go na włosy przed użyciem farby, natomiast nie martwcie się, odpowiednie środki wytrawiające są w samej formule farby zawarte.

Niektóre palety nie zawierają numeru 1 lub 2, ale zasada działania jest zawsze taka sama - im wyższa cyfra, tym jaśniejszy kolor farby. Należy przy tym wziąć pod uwagę, że jest to numeracja fryzjerska i ciemny blond prawie każdy "laik" będzie nazywał średnim albo orzechowym brązem. Dlatego tak ważna jest rozmowa klienta z fryzjerem - żeby na naszych włosach na pewno lądowało to, co chcemy. ;)

Farby Londa dostępne w drogeriach mają trochę inną numerację. Przy odcieniach podstawowych (czyli bez rudości i innych domieszek kolorystycznych) numeracja zawsze zaczyna się od 1. Czyli ciemny brąz oznaczony jest cyfrą 13, jasny blond 18 itp. Nadążacie? Jasne, że nadążacie.

Jeszcze jedna uwaga, o farbach Garnier color naturals (a także innych w odcieniach podstawowych, ale te są wybitne w tej dziedzinie): są one bardzo wysoko napigmentowane i kupując średni blond (cyfra 7), na włosach najczęściej otrzymamy kolor o 2-3 tony ciemniejszy (cyfra 4 - czyli średni, wizualnie dość ciemny, brąz). Czyli jeśli już decydujecie się na Garniera - bo ma mimo wszystko fajne kolory, i doskonale pokrywa siwe włosy - kupujemy opakowanie z numerem o 2 cyfry zaniżonym. (chcę mieć średni blond, czyli 7.0, kupuję 9.0).

Na razie wszystko jasne, prawda?

To teraz trochę trudniejsza część.

Jak zapewne wiecie, są trzy kolory podstawowe: żółty, niebieski i czerwony. Biały i czarny stanowią o nasyceniu/intensywności danego koloru i omówiłam je w punkcie powyższym, więcej nie będziemy się nimi zajmować.

Mieszając te kolory, otrzymujemy kolory pochodne. Łącząc żółty i niebieski otrzymujemy zielony, czerwony i żółty dają pomarańczowy, a czerwony i niebieski - fiolet. Proste i logiczne, prawda? Kolory podstawowe możemy pomieszać ze sobą w równych proporcjach, lub różnych. Dwie części żółtego na jedną niebieskiego dadzą jasnozielony, dwie niebieskiego na jedną żółtego - intensywny ciemnozielony, "morski". Kolory zmieszane w równych proporcjach to pochodne drugiego poziomu, w różnych - trzeciego poziomu.

Przyjmijmy na chwilę, że każdy kolor jest składową wszystkich trzech podstawowych kolorów.

Żółty zawiera 1 część żółtego, 0 części niebieskiego i 0 czerwonego.
Pomarańczowy zawiera 1 część żółtego, 0 części niebieskiego i 1 część czerwonego.
Fioletowy zawiera 0 części żółtego,  1 część niebieskiego i 1 część czerwonego.
Kolor podstawowy zawiera 1 część żółtego, 1 część niebieskiego i 1 część czerwonego.

Jesteście ze mną?

W ten sposób łatwo już dojść do tego, jak bezpiecznie farbować włosy.

Jeśli moje włosy są niebieskie (bo farbowałam je indygo lub jego mieszanką), to nakładając na nie rozjaśniacz (który podbija żółte tony), otrzymam zieleń.

Jeśli mam włosy miedziane i chcę mieć neutralny odcień, patrzę na wykres: miedziany (pomarańczowy) zawiera czerwony i żółty. Żeby był neutralny, muszę dodać niebieski.

Jeśli mam włosy blond i chcę pofarbować na brąz: wybierając zimny brąz prawie na pewno otrzymam zielony kolor (żółty i niebieski daje zielony). Żeby utrzymać kolor podstawowy, do żółtego muszę dodać kolor czerwony i niebieski, czyli fiolet.

No dobrze, ale skąd mam wiedzieć, która farba zawiera jaki odcień? Tak, z cyferek. :)

0 - na pierwszym miejscu oznacza, że dodatek pigmentu jest niewielki, na drugim, że pigmentu dodano sporo
1 - niebieski
2 - perłowy (fioletowy)
3 - złocisty (żółty)
4 - miedziany
5 - mahoń (odcień chłodny)
6 - czerwony 
7 - opalizujący (fiolet z mniejszą ilością czerwieni).

Zatem jak odczytać numery farb?

4,3 - złocisty średni brąz.
7,46 - miedziano-czerwony średni brąz (czyli bardzo intensywnie rudo-czerwony).
8,04 - delikatnie miedziany jasny blond.
10,23 - opalizująco-złocisty bardzo jasny blond. (czyli nie niebieska platyna, a jasne, "lniane" włosy).

Pierwsza cyfra po przecinku to zawsze bardziej intensywny kolor i przy wyrównywaniu odcienia włosów to na niego zwracamy uwagę.

W praktyce oznacza to, że przy większej zmianie koloru najlepiej sięgać po farby, które posiadają gdzieś w numeracji dwójkę. Fiolet jest bardzo bezpieczny: nakładany na blondy sprawia, że wyglądają naturalnie, pozwala uniknąć zieleni. Dodany do brązów z kolei pogłębia je i powoduje, że wolniej "rudzieją". Oczywiście jeśli na siwe/platynowe włosy nałożymy dużo fioletu otrzymamy intensywny róż, cudów nie ma. ;)

Dla ułatwienia wykres: sprawdzamy na nim, jaki odcień (niepożądany) mają włosy, i aby go zrównoważyć wybieramy ten z przeciwległego krańca koła. Jasność włosów nie ma tu znaczenia, koło znajduje zastosowanie w przypadku zarówno blondów, jak i brązów. Oczywiście kolory są przesadzone, tak wyglądałyby same pigmenty odcieni na białych włosach, chodzi o pokazanie zasady. Kolory na wykresie mogą się różnić w zależności od ustawień monitora.

Jeśli coś jest niezrozumiałe, dajcie proszę znać, starałam się wyjaśnić to jak najprzejrzyściej, ale i najkrócej. ;)

180 komentarzy:

 1. Sporo informacji:)
  Ja już włosów nie farbuję:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę o informacje o farbie Artego 7,46-7KR? czy ktoś robił i jak kolor wyszedł? prosze o zdjecia jeśli macie ;-) pozdrawiam Sylwia

   Usuń
  2. prosze o info na temat farby Artego 7.46-7KR? czy ktoś robił i jak wyszedł? prosze o zdjecia ;-) pozdraiwam Sylwia

   Usuń
  3. Kolor wychodzi miedziano-czerwony farbowalam sie dlugi okres czasu az zmienilam sie na 7.7

   Usuń
 2. ohoho coś dla mnie, bo nie wiem czy się do fryzjera wybrać, czy się sama zafarbować,ale jak już się zdecyduję na samodzielne farbowanie, to i tak się najpewniej zgłoszę do Ciebie po poradę !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam pytanie chce wrócić do swojego naturalnego koloru włosów.włosy farbowalam artego6.76m .a mój naturalny kolor to ciemny zimny blond.jakim kolorem powinna teraz ufarbowac oczywiście artego.

   Usuń
 3. Kiedyś szłam na czuja z kolorami, jedyne na czym się nacięłam jak do tej pory to rozjaśniacz... wyszedł mi kurczak na głowie. Teraz już włosów nie farbuje.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiedziałam, że w tych wszystkich cyferkach i numerkach na farbach jest aż tyle informacji! :) Na razie nie planuję farbować włosów, ale jeśli będę to na pewno skorzystam z tego posta :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też już nie farbuję (chemią), ale myślę, że taki post może się przydać dziewczynom, które to robią.

   Usuń
  2. Cześć mam bardzo ważne pytanie byś mogła mi polecić jakaś farbę na pomarańczowe włosy po rozjaśniaczu wyglądam tragicznie... Ale marze o pięknym błędzie ze słonecznych błędów proszę poradź mi jaka farba zakazuje i pozbędziesz się nie chciał ego koloru proszę odpisz bardzo mi zależy czekam na Twoja odpowiedz

   Usuń
  3. Cześć pomożesz mi?? Nie znam się na tych numerach i nic nie rozumiem... :-( co nie o łapie ale mam inny problem mam pomarańczowe włosy a chciałabym mieć chłodny błąd jaka farba się pozbyć pomarańczy na głowie :-( bardzo jest mi to ważne czekam na twą odpowiedz

   Usuń
 5. ja tam się boje i zawsze idę do fryzjera, dobrze ze mam jak na razie takiego, któremu mogę ufać, chociaż jest w innym mieście i musze tam gnać z 35 km, ale warto :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałam klientkę, która do mnie jeździła 80 km ;)

   Usuń
 6. Przydatnie i zrozumiale :) Szkoda tylko, ze nie trafilam na taki post, jeszcze kiedy bawilam sie w farbowanie, z pewnoscia pomogloby mi to uniknac, miedzy innymi pomaranczowych i zielonych refleksow na glowie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za to teraz masz wypielęgnowane włosy w bardzo naturalnym kolorze :)

   Usuń
 7. Bardzo fajny post! Mnie więcej do 1/3 wiedziałam co i jak, bo moja fryzjerka kiedyś mi to tłumaczyła. Resztę muszę przetrawić na spokojnie i w skupieniu, więc jeszcze tu wrócę! ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapraszam! :) Między innymi Twoje przygody z farbowaniem mnie zainspirowały do napisania posta :D

   Usuń
 8. Super post, miejscami nie nadążałam :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Wow. Wprawdzie trzeci raz próbuję zejść z farby do mojego naturalnego myszowato-burego koloru, ale jak się jednak złamię, to chyba sobie aż wydrukuję Twoją notkę ;).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To życzę myszowatego powodzenia. ;) W ostateczności drukarkowego.

   Usuń
 10. Z nieba mi spadłaś Kobieto!! :) Chcę wrócić do odcienia bliższego mojemu, czyli ciemnego brązu. Od 2 lat miałam rozjaśnione, jasny blond. Robiłam to u fryzjera.. później już farbowałam na miedziane-blondy lub miedziane, które za kazdym razem spłukiwały się do takiego żółtego odcienia...przeważnie bleee ;) Teraz doszłam do tego, że mam swoje ciemne odrosty na kilka cm i na reszcie włosów żółto-miedziane :P Jaką numeracją powinnam zacząć?? Wiem, że 2 gdzieś tam powinna być..:P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jestem w stanie Ci powiedzieć nie widząc Twoich włosów. :) Najlepiej będzie przejść się do fryzjera i zapytać.

   Usuń
 11. Ja mam pytanie odnośnie numeracji farb. Są takie numery jak np. 8/43 i 88/43. Czym się różni podwojona 8? Pozdrawiam : )

  OdpowiedzUsuń
 12. Podwojenie cyfry oznacza większą intensywność koloru. Czyli 88 43 da głębszy odcień, bardziej intensywny, minimalnie ciemniejszy, ale przede wszystkim bardziej żywy.

  OdpowiedzUsuń
 13. Czyli jeśli ufarbowałam włosy farbą o numerze 8.34, to mogę użyć farby o numerze 8.73? skoro 7 to też fiolet - chyba nie wyjdą mi niebieskie bądź zielone włosy, prawda? z góry dziękuję za odpowiedź:)

  OdpowiedzUsuń
 14. Czy jeśli farbowalam włosy 8.1 to 9.6 nie spowoduje jakiejś totalnej wpadki? (zieleń, pomarancz, itp.) Z góry dzięki za odpowiedź!

  OdpowiedzUsuń
 15. Jeśli Twój kolor włosów jest jednolity, wszystko powinno być OK. Jeśli natomiast masz coś w stylu ombre, końcówki zapewne wyjdą jaśniejsze i z pomarańczową nutą.

  OdpowiedzUsuń
 16. Witaj. Przede wszystkim chciałabym Ci bardzo za ten opis podziękować. Mam od kilku lat rozjaśniane włosy, aktualnie były miedziano - złoto -mahoniowe, odrost ciemny blond. Miałam farbować na jakiś kolor typu 8.34, ale zachciało mi się ciemnych. Co się naszukałam i naklęłam, to moje. Znalazłam wreszcie Twój wzornik kolorów, wytypowałam że to jednak musi być coś z niebieskim, przekopalam trzy drogerie i z duszą na ramieniu robiłam test na pasemku /czego nigdy nie robię / koloru Garnier Color Sensation 4.15 /korcił mnie 5.25/. O żesz, strzał w dziesiątkę. Idealny, żadnego miedzianego, żółci itp. Ciemny brąz z fioletowym połyskiem. Jak to dobrze że wspomniałaś w opisie o mieszaniu odcieni. Także stałam się brunetką, cudnie to wygląda. Wielki ogromne dziękuję Imienniczko ;-)

  OdpowiedzUsuń
 17. Dziękuje Ci za odpowiedź jednak podrążę jeszcze temat-piszesz że może pojawić się pomarancz a ja czytałam że ta farba to wyjątkowo zimny odcień... Ps. moje włosy nie są jednolite :-(

  OdpowiedzUsuń
 18. Bardzo Ci dziękuję! :) Taki komentarz dla mnie największa nagroda - sygnał, że post komuś się przydał, że efekty były takie, jakie miały być. Serdecznie pozdrawiam imienniczkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 19. Proszę o radę... Bo choć rozumiem zasadę opisaną powyżej - potrzebuję ukierunkowania... Mam włosy farbowane poziom 6. Wypłukiwał się kolorem ciepłym. Włosy naturale mam podobne więc różnica nie była ogromna. Jednak popełniłam błąd i pofarbowałam włosy również 6 jednak z miedzianym refleksem konkretnie 6.43. Całość wygląda bdb jednak 1cm odrost jest straszny... Efekt słoneczka. Proszę o radę jaki kolor mam nałożyć na odrosty by zniwelować uzyskany niechciany kolor. Nie chcę popełnić błędu..

  OdpowiedzUsuń
 20. 6.1 lub ewentualnie 6.31: na sam odrost, a potem w razie potrzeby całość na 6.0. :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Dodam jeszcze, że waham się pomiędzy kolorem 6.1 a kolorem 6.23. Będę wdzięczna za poradę

  OdpowiedzUsuń
 22. Spod 6.23 będzie przebijać miedź, dlatego koniecznie najpierw 6.1. Dopiero po wyrównaniu odcienia możesz użyć cieplejszego 23. :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Bardzo dziękuję za szybką odp. Rano biegnę po farbę :) Czy jeżeli opisany ,,błąd'' nastąpił dziś to bez obaw mogę od razu potraktować go 6.1 ?

  OdpowiedzUsuń
 24. Jeśli włosy są w dobrej kondycji, a Tobie bardzo ten kolor przeszkadza, to pewnie że tak. W innym wypadku polecam poczekać tydzień lub dwa. :)

  OdpowiedzUsuń
 25. Pożar wczoraj ugaszony :) przynajmniej na chwilę obecną ;) mam nadzieję, że kolor będzie schodził w miarę równomiernie ufffff Mogę wyjść do ludzi ;) Bardzo dziękuję za pomoc! Zobaczymy co będzie dziać się w kontraście z odrostem Czy po zastosowaniu awaryjnym na odrost 1 po przecinku bez obaw za jakiś czas (dłuższy czas ;) ) będę mogła zastosować 3 po przecinku? Czy jednak mogę się wtedy spodziewać zieleni ... więc lepiej wspominany wyżej 23? :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Z uwagi na to, że 1. niebieskie tony dość szybko się wypłukują 2. 6 to dość ciemny kolor - myślę, że zieleni nie będzie, jeśli odczekasz między farbowaniami.

  OdpowiedzUsuń
 27. bardzo dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
 28. przepraszam, że się wtrące bo ja mam w tej chwili rude włosy już sprane i nie chce mi się już bawić ze spranym skunksem i chciałabym dojść do zimnego brązu ponieważ mam różową cere to bardzo zależy mi na zimnym odcieniu, czy powinnam spróbować też z 4.15?

  OdpowiedzUsuń
 29. W sensie, że czerwień nie będzie tak intensywna na końcach, bardziej pomarańczowawo-wyblakła :) (niech żyje refleks, przepraszam bardzo, jakimś sposobem przeoczyłam wcześniej Twój komentarz)

  OdpowiedzUsuń
 30. Nie przepraszaj! :) i owszem, możesz spróbować z 4.15. :)

  OdpowiedzUsuń
 31. Proszę o pomoc. Miałam włosy farbowane na ciemny blond 7,0 i chciałam ten kolor trochę rozjaśnić. Niestety zasugerowałam się zdjęciem na pudełku i wybrałam farbę 8,31. Włosy wyszły rudawe, nawet ładny odcień ale zupełnie nie pasuje do mojego odcienia skóry. Chciałabym zredukować tę rudą poświatę. Czy w tym wypadku farba o numerze 7,1 pomoże?

  OdpowiedzUsuń
 32. Witam. Znakomity artykuł ale jestem trochę niepewna wiec zapytam. Moje włosy wcześniejszy ciemny brąz. Po jednej kąpieli rozjasniajacej zrobiły się ładne miedziano-złote , nie równomiernie ale mi to nie przeszkadzało.Natomiast przód głowy konkretnie grzywka pozostały ciemne.Więc mając w zasobach odcień Miedź z Palette postanowiłam wyrównać tylko samą ciemna partię.Efekt: włosy ciemny brąz a odrost rażące czerwone włosy.
  Kupiłam wiec farbę Marion Ciemny blond oraz Miedź, zmieszalam i nalozylam.Efekt: odrosty ciemno czerwony (jak u starszych pań ) a reszta włosów jakby kasztan z czerwoną poswiatą. Dodac muszę ze chciałam pierwotnie uzyskać kolor kasztanowy ale takiego złotego intensywnego jak wyjęty z lupinki.Niestety to co mam teraz doprowadziło mnie do rozpaczy.Zadowolilabym się i orzechowym brazem byle nie ta czerwień. Pomóż mi proszę.Mam długie gęste włosy i fryzjer w moim przypadku z rujnuje mnie :(

  OdpowiedzUsuń
 33. Jak najbardziej pomoże. Ale włosy będą nadal na poziomie 7. Farba nie rozjaśni farby, żeby były jaśniejsze trzeba albo je rozjaśnić (na przykład za pomocą kąpieli rozjaśniającej).

  OdpowiedzUsuń
 34. Wybierz się mimo wszystko do salonu. Na odległość, jedynie na podstawie takiego opisu, nie jestem w stanie Ci pomóc. Myślę, że jedna wizyta u fryzjera przyniesie lepsze efekty niż próby samodzielnego naprawienia koloru, a w dłuższej perspektywie może się okazać tańsza niż domowe kupowanie coraz to nowych farb i rozjaśniaczy. O kondycji pukli nie wspominając.

  OdpowiedzUsuń
 35. Dziękuję za pomoc. Jak robi się taką kompiel rozjaśniającą? Chciałabym uzyskać odcień pomiędzy 7 a 8. Mam cienkie włosy i wiem, że jak użyję farby 7,1 zneutralizuję rudości ale jednocześnie farba znowu przyciemni mi włosy, jestem prawie pewna, że nie wyjdą ciemny blond tylko średni a nawet ciemny brąz ( to dlatego na ponowne farbowanie wybrałam kolor 8, żeby włosy nie były za ciemne przez jakieś 4 tygodnie). A czy mogę użyć teraz farby 8,1?

  OdpowiedzUsuń
 36. http://kokardka-mysi.blogspot.com/2012/04/wosy-w-kapieli-kapiel-rozjasniajaca.html
  Możesz położyć 8.1. :)

  OdpowiedzUsuń
 37. Witam genialna instrukcja :) chcialam natomiast podpytac czy przy bardzo jasnym blondzie i farbie loreal 9.1 bardzo jasny popielaty blond moge zaryzykowac odcien 92 bardzo jasny perlowobezowy? Pzdr

  OdpowiedzUsuń
 38. a 568 z color mask schwarzkopfa? o ile dwie pierwsze cyfry dzięki Twojemu wpisowi rozszyfrowałam bez problemu, to ta 8 jest dla mnie zagadką... chodzi o tę farbę - http://www.henkel.pl/plp/content_images/CM_568_Kasztanowy_braz_298545_print_1772H_1772W.jpg

  OdpowiedzUsuń
 39. Naturalnie mam bardzo ciemny brąz, jednak zamarzyłam być blondynką i od kwietnia '14 roku schodziła u fryzjera ombre itd, w grudniu '14 juz byłam blondynką, włosy mi szybko żółkły i przestało mi się podobać, wróciłam do ciemnego u fryzjera i niestety kolor ciemno czekoladowy, wypłukał się i końcówki mam szaroburozielone a góre już taki średni brąz. Jak myslisz jakiej farby użyć na końcówki, a jakiej na góre? chce mieć chłodny kolor, jednak dół nadal jaśniejszy :)

  OdpowiedzUsuń
 40. Uwielbiam Twój wpis, często do niego wracam:) niedawno postanowiłam zostać blondynką i miałabym pytanie - po rozjaśnianiu powinny mi wyjść włosy z odcieniem żółtym, które zamierzam załagodzić fioletem 9.2. Czy przy następnym farbowaniu będę mogła położyć na to farbę z popielem(niebieskim) 9.1. lub zimnym beżem 9.13. ? nie powinny mi wyjść jakieś dziwne rzeczy, prawda?Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź :)

  OdpowiedzUsuń
 41. Możesz tak zrobić, ale zachowując odstępy między kolejnymi farbowaniami (mimimum 2 tygodnie, w trakcie których będziesz pamiętać o intensywnej pielęgnacji). Jeśoli Twoje włosy są naturalne, powinny wystarczająco się rozjaśnić z pomocą samej farby.

  Jeśli są farbowane, możesz też po rozjaśnianiu położyć farbę 9.21. ;)

  OdpowiedzUsuń
 42. Trudno mi coś doradzić nie widząc włosów. :(

  OdpowiedzUsuń
 43. Dziękuję za ta szybką odp :) Jeśli mogę jeszcze pomęczyć - czy jeśli po rozjaśnianiu wyjdzie mi ta żółć(a wyjdzie na 90%, mam włosy na poziomie 7/8, a rozjaśniacz ma rozjaśnić włosy do 6 tonów) , to położenie farby z końcówką 21 nie spowoduje jakichś niebieskich refleksów?
  P.S. Po rozjaśnianiu i tonowaniu zamierzam zaczekać przynajmniej 1,5 miesiąca na kolejne farbowanie, za bardzo kocham swoje włosy żeby je stracić :P

  OdpowiedzUsuń
 44. ja naczęściej jestem blondynką choć zdarzały mi się także inne kolory na głowie. Moją ulubioną farbą jest ta z wella http://idealhair.pl/color-touch/69-wella-color-touch-farba-60-ml-0-naturalny.html włosy po niej są ok, nic złego się z nimi nie dzieje :)

  OdpowiedzUsuń
 45. Nie, wyjdzie naturalny, perłowy blond. :)

  OdpowiedzUsuń
 46. Dziękuję :*:*:*

  OdpowiedzUsuń
 47. na zielone końcówki, wybrałam farbe z czerwonym barwnikiem :) 7.50 Perfect Mousse Praline i jest super ;)

  OdpowiedzUsuń
 48. Witam mam pytanie obecnie farbuję włosy farbą 5.3 i jest ok choć mam ochotę na coś bardziej rudego i zastanawiam się nad 6,41 - tylko przeraża mnie ten niebieski (1) może 6,46 bedzie odpowiedniejszy? Dodatkowo prosze o info. co wybrać jak kolor jednak nie będzie mi odpowiadał by wrócić do 3? Z góry dziekuję za pomoc :)

  OdpowiedzUsuń
 49. ostatnio moja kumpela kupila farbe z sklepnaturalnypl i jest mega zadowolona. bez tych wszystkich substancji szkodliwych i parabenow

  OdpowiedzUsuń
 50. Świetny artykuł, zostajesz moim włosowym bogiem! Aktualnie mam włosy farbowane garnier olia 10.0, z tym, że mam już ok. 1cm odrostów w mysim blondzie, do tego góra jest nieco ciemniejsza przez wcierkę do włosów :/ chciałabym zafarbować włosy na jakiś bardziej stonowany blond, coś od popieli, denerwują mnie już te niby-złote refleksy i ciepłe blondy... pomożesz?

  OdpowiedzUsuń
 51. "Stonowany" - czyli chłodniejszy, czy ciemniejszy też? Niestety wszystkie blondy po jakimś czasie wypłukują się do ciepłych tonów. Chłodne odcienie to te z końcówką .1, .11, .21 itd i takimi farbowałabym u Ciebie odrosty. mogą być z poziomu 10, a jeśli chcesz przyciemnić włosy, to z poziomu 9 albo nawet 8. Jeśli chodzi o długość, to w drogeriach i hurtowniach fryzjerskich dostępnych jest całe mnóstwo płukanek, szamponów, odżywek i masek ochładzających kolor, czyli niebieskich i fioletowych. Z domowych sposobów warto wypróbować płukankę z gencjaną lub z owoców czarnego bzu. Kilka kropli gencjany możesz też dodać do ulubionego szamponu, do jednorazowej porcji. Moja Mama używa tego ostatniego sposobu i jest bardzo zadowolona, blond nabiera szlachetnego odcienia, ale nie wygląda sztucznie.

  OdpowiedzUsuń
 52. Dzięki, jesteś wielka :) zależy mi na chłodniejszym, ale też i może nieco ciemniejszym odcieniu, właśnie zastanawiałam się nad farbą z końcówką .21, ale strasznie też podoba mi sie nowy kolor z Olii z numerkiem 9.1, gdyż jest to właśnie popielaty blond, może zaryzykuję...
  P.S. przeczytałam już chyba wszystkie Twoje artykuły i śmiało mogę stwierdzić, że bez Twojej porady już nic nie zrobię z włosami. Dziękuję jeszcze raz :)

  OdpowiedzUsuń
 53. Witam, genialny artykuł, dziekuje za przystepne objasnienia :) pomozesz mi?

  Od ponad pol roku schodze z czerni, udalo mi sie to zrobic kapielami rozjasniajacymi (kiedys probowalam robic dekoloryzacje i w salonie i w domu, efekt byl oplakany a ciemne odcienie wracaly nawet jesli uzywalam blondu).

  Teraz moj kolor okreslilabym jako ciemny rudy blond, wpadajacy w orzechowa poswiate. Kolor bardzo cieply, a chcialabym go stonowac. Uzywalam Garnier Olii ciemny beżowy blond ale nie dało rady, tym bardziej z niej rezygnuje kiedy przeczytalam o solach amonowych w skladzie i co one robia z wlosami.

  Moje wlosy sa juz doswiadczone i przeciazone zabiegami. Mam przypalone koncowki i suche wlosy. Dlatego szukam farby, ktora mi ich nie spali a ladnie stonuje rudosc do ciemnego blondu.

  Zastanawialam sie nad Garnier Nutrisse albo Naturals, lub Revlon chociaz ta tez jest niby bez amoniaku. Nie wiem ktory odcien wybrac. Moj naturalny kolor wlosow to ciemny blond, mam ciemne brwi, daze do takiego lub odrobine jasniejszego. Moge wyslac zdjecia na maila.

  Prosze pomoz mi.

  OdpowiedzUsuń
 54. Poproszę o zdjęcia, możliwie w świetle dziennym. Najlepiej, gdybyś wysłała mi też kolor, jaki chcesz osiągnąć. :)

  OdpowiedzUsuń
 55. Dziekuje, wyslalam :)

  OdpowiedzUsuń
 56. Witam,
  Masz olbrzymią wiedzę, zadzroszczę:) może więc mi pomożesz:P jakiś czas temu zafarbowałam włosy popielatą farbą z wodą 12% moje sprane już włosy jasny brąz i wyszło coś takiego: odrost rudy/pomaranczowy, dół (ładniejszy) chłodny blond z poziomu 6 z białymi, jasnymi pasmami, (załączam zdjęcia, sorki za jakość)chciałabym je jeszcze rozjaśnić ale się boję i postawiłabym na stonowanie jakoś tego pomarańczu, uzyć więc farby z,21, czy ,1? myśałam o alfaparf 11,21 lub 10,21? boję się że samo ,1 wyjdzie niebiesko na reszcie włosów, które są już popielate:/ za wszelkie sugestie będę dozgonnie wdzięczna:)

  OdpowiedzUsuń
 57. Farba z 1 to dobry pomysł, ale nałóż ją wyłącznie na część z ciepłym odcieniem. Już przy spłukiwaniu polej włosy wodą, i rozmasuj farbę, powinna zacząć się lekko pienić jak niektóre odżywki. Tę pianę rozprowadź na całej długości włosów i po chwili zmyj. Całość będzie w jednej tonacji, ale bez niebieskiego. Rozjaśniać już nie rozjaśniaj. :)

  OdpowiedzUsuń
 58. 6. 41 nie wyjdzie niebiesko, musisz się tylko liczyć z tym, że odrost będzie jaśniejszy (z poziomu 6) niż całość farbowana 5. 6.46 jest bardziej stonowany i myślę, że będzie bardziej odpowiedni na "pierwszą rudość".

  Gdybyś potem chciała przyciemnić włosy z powrotem do 3, myślę że odpowiednia będzie 3.0 albo 3. Ciemne kolory są silnie napigmentowane i powinny poradzić sobie z wyrównaniem odcienia po 6,41.

  Przepraszam, że tak późno odpisuję, mimo najszczerszych chęci czasem zdarzy mi się jakiś komentarz lub wiadomość pominąć. :(

  OdpowiedzUsuń
 59. Dzięki wielkie za radę i szybką odpowiedź:)

  OdpowiedzUsuń
 60. aha tylko proszę napisz mi jeszcze z jaką wodą? 6% wystarczy żeby pokryć rudość?

  OdpowiedzUsuń
 61. Witam, moze wkoncu ktos mi pomoze ;) Od jakiegos czasu sama maluje wlosy,po ostatniej kapieli rozjasniajacej na wodzie 4.5% uzyslalam wlosy rude na poziomie 9 i polozylam na to alfaparf 9.1 z polowa 9.21 na wodzie 4.5% (miala byc 6%,ale ja durna oksydant 9%rozrobilam z woda pol na pol,zamiast wody dolac mniej) i wyszedl mi brzydki brudny kolor wpadajacy w oliwke.Obecnie odcien oliwkowy troche sie wyplukal,ale wlosy nadal sa brzydkie zolto brudne, jak pomyje ble.. poswiate oliwkawa nadal widze.Co na to mam polozyc z alfaparfu,aby kolor wyszedl czysty w chlodnym odcieniu 9 ,9.01 ,9.13 ,9.1 ,9.21?? a moze pomieszac odcienie, tylko ktore... no nie mam pojecia,nie chce zrobic sobie wiekszego kuku i bardzo prosze o rade.A i musze dodac ze juz drugi raz mnie to spotyka za pierwszym razem na pomyje polozylam 7.0 marijel i dalej oliwkowa poswiata byla i wlasnie na to robilam kapiel rozjasniajaca- oczywiscie po ok miesiacu,dodam ze odrost po tej kapieli i ostatniej farbie co mam teraz na glowie wyszedl w super kolorze, bez cienia zielonki.

  OdpowiedzUsuń
 62. dodam zdjecie wlosow,bo one z bliska mienia sie na zolto oliwkowe,a tak to jakies nie wiadomo.

  OdpowiedzUsuń
 63. na zdjeciu troche inaczej to widac,na zywo sa takie bardziej musztardowe.Prosze doradz cos kochana :)

  OdpowiedzUsuń
 64. Dzięki za zdjęcia.

  Jest tak jak piszesz, włosy zostały stonowane po rozjaśnianiu, a potem farba się wypłukała. Myślę, że najkorzystniej dla stanu włosów będzie jeszcze bardziej utlenić/wypłukać, tak aby kolor stał się możliwie najjaśniejszy przed kolejnym farbowaniem. Jeśli wytrzymasz, używaj przez 2-3 tygodnie szamponów przeciwłupieżowych i ziołowych z rumiankiem (eva natura, barwa ziołowa), Do tego jak najczęściej nakładaj na włosy dowolną maskę z dodatkiem miodu (mniej więcej łyżka maski plus łyżeczka miodu jednorazowo) na przynajmniej pół godziny.

  Po tym czasie zarówno zielony odcień końcówek jak i pomarańczowy na długości powinny się stonować, wyrównać, nie rzucać tak w oczy.

  Zobacz, ile można zdziałać rumiankiem: http://beautyineverymoment.blogspot.com/2013/08/jak-rozjasnic-wosy-w-domu.html

  Po tym czasie polecam użyć 9.21 - na odroście z woda 6%, na długości i końcówkach 3%.

  Tak, jak jest teraz, kiedy pół włosów ma odcień ciepły, a pół zimny, nie da się tego stonować jedną farbą, chyba że na poziomie ciemnego blondu/jasnego brązu - domyślam się, że nie po to rozjaśniałaś, żeby przyciemniać.

  OdpowiedzUsuń
 65. Dzieki za szybka odpowiedz,tak jak piszesz odczekam jeszcze z 2 tygodnie.Mam jeszcze pytanie moje naturalne wlosy sa na poziomie 7-6 i czy woda 6% wezmie odrost? a farba 9.21 z 3%oksydatem nie przyciemni mi wlosow ? wiesz wole juz jasniejsze niz ciemniejsze wlosy :) a i samo 9.21 nie wyjdzie cieplo? bo raz juz mialam na wlosach 9.22 marijel kladzione na nature 9.0 i wyszedl mi cieply rudawy kolor.Nie wiem czy to ma zwiazek, ale wole cie powiadomic i chce poznac twoje zdanie :)

  OdpowiedzUsuń
 66. Tak, 6% powinno wystarczyć na odrost. Najpierw połóż farbę na same odrosty, a po 15 minutach zacznij nakładanie na długość. I obserwuj wybrane pasemko. Ale szczerze wątpię żeby włosy się przyciemniły.

  OdpowiedzUsuń
 67. Ostatnie pytanko, jak juz pomaluje tym 9.21 to pozniej po jakims czasie bede mogla polozyc na wlosy kazda farbe w chlodnym odcieniu? Czy zglosic sie do Ciebie abys zerknela na kolor i poradzila co na nim ladnie wyjdzie? Dziekuje za pomoc i pozdrawiam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
 68. Po jakimś czasie jak najbardziej. Ale kilka farbowań "wyrównywaczem" 9.21 musi być najpierw.

  OdpowiedzUsuń
 69. aha rozumiem i tez na wodzie 3% ?
  a co myslisz o innej opini,bo przyznam ze pytalam sie innej dziewczyny.ona doradzila 9.13 + polowa 9(alfaparf) na wodzie 6%.jestem raczej za twoja opinia,bo te zloto w 9.13 mnie przeraza,ale podobno po bezach zielen nie wychodzi, tylko czy po tym nie mialabym zoltych wlosow.

  OdpowiedzUsuń
 70. Taka mieszanka może podbić pomarańczowe tony, tak jak teraz jest. Za tych kilka miesięcy będzie jak najbardziej OK.

  OdpowiedzUsuń
 71. Tak jak myslalam,jeszcze raz dzieki i napisz mi prosze czy kolejne farbowania tez na wodzie 3% ,a dopiero nowy kolor na wodzie 6%? i jesli na odrostach 15 min trzymac to na dlugosciach 35 tak jak w instrukcji z farby?

  OdpowiedzUsuń
 72. Ta 6% woda mogłaby bardzo uszkodzić Twoje rozjaśniane na długości włosy. Poza tym, im wyższy % oksydantu, tym bardziej rozjaśnia on włosy. Twoje nie potrzebują już silnego rozjaśniania, bo patrz poprzednie zdanie. ;)

  Odrost to Twoje naturalne włosy, których jeszcze nie farbowałaś. Nakładaj na nie farbę z wyższ wodą (6%) i trzymaj ją dłużej, od 35 do 60 minut.

  Długość to część już farbowana i rozjaśniana Na nią ożesz położyć maksymalnie 3% wodę, i na krócej, już od 15 minut.

  Najpierw nałóż mieszankę na odrost. Potem przygotuj farbę na długość i nałóż. A potem zmyj wszystko razem.

  OdpowiedzUsuń
 73. Przepraszam ze jestem natretna,ale jeszcze raz,jakbys tlumaczyla tumanowi i juz daje spokoj ;) ile czasu po nalozeniu na odrost nalozyc farbe na dlugosci i po jakim czasie zmyc,oraz czy zawsze uzywac wody 3% na dlugosci niezaleznie jaka farbe bede kladla na poziomie 9?

  OdpowiedzUsuń
 74. Witam,
  farbuję włosy farbą P76 Loreal Pure Spice "płomienna czerwień" http://www.rossnet.pl/Produkt/LOreal-Paris-Feria-Preference-farba-do-wlosow-p76-pure-spice-1-szt,115758,1835,5753. Oryginalne włosy mam jasny brąz a teraz już dużo siwych włosów. Kolor wychodzi bardzo ładnie tzn. jest równomierny na włosach i intensywny.. Przedtem tzn. 7, 8 miesięcy temu robiłam farbą Loreal Feria 74 intensywna miedź. Zdecydowanie lepszy odcień dla mnie to 76 niż 74.
  Chciałabym zmienić kolor 5,25 Mroźny kasztan http://www.rossnet.pl/Produkt/LOreal-Paris-Recital-Preference-farba-do-wlosow-M2-525-Antigua-1-szt,99691,1835,5753
  Jaki byłby efekt gdybym nałożyła farbę 5,25 na obecną P76?
  Proszę o poradę.
  Pozdrawiam.
  Ola.

  OdpowiedzUsuń
 75. Kolor odrostu będzie się różnił intensywnością od długości (na niej będzie przebijać czerwień). Ponieważ docelowy odcień i tak jest ciepły, nie powinno to być problemem. Jeśli włosy nie są zniszczone, możesz położyć farbę tak jak na włosy naturalne, czyli na całą długość od razu, bez rozdzielania na odrost i długość. To powinno zmniejszyć końcowe różnice między odcieniami.
  Ogólnie nie powinno być przykrych niespodzianek, byłoby gorzej, gdybyś planowała zmianę koloru na zimny. )

  OdpowiedzUsuń
 76. Bardzo dziękuję :-) A gdybym do 5,25 dodała 76 (7.60?), tzn. wymieszała te farby?? Do 5,25 dodać odrobinę 76? Czy wyjdzie brąz?
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 77. Mam jeszcze pytanie. Na opakowaniu pisze, że to zimny kolor? Czy na pewno odcień 5,25 to ciepły odcień?

  OdpowiedzUsuń
 78. Hej.
  Jeszcze dwa lata temu mialam rozjasniane wlosy na jasny blond (przewaznie sama gora 1/3 glowy), 1,5 roku temu mialam farbowane na ciemniejszy cos ok 7, a rok temu zrobilam w domu ciemny braz, farba miala sie zmyc po 28 myciach, troche sie zmyla ale nie do konca, przez rok czasu nic z wlosami nie robilam a teraz chcialabym wrocic do blondu. Teraz mam cos w rodzaju ombre. Wlasnie zakupilam alfaparf 9.21 i oxy 12% . Moj naturalny kolor to cos pomiedzy 5 a 6 (w tej chwil odrost mam na polowe dlugosci). Czy moglabys mi doradzic czy zadziala mi ta farba oraz czy powinnam na dolna polowe wlosow klasc oxy 12%? Jestem naprawde ciekawa efektu:) ale mam nadzieje ze wlosy mi sie nie polamia. Bardzo prosze o porade.
  Pozdrawiam
  Magda

  OdpowiedzUsuń
 79. Witaj,mam problem i bardzo Cie prosze pomoz :) Mam zrobione ombre na glowie,na gorze farba by fama 6.87 i na dole rozjasniacz.Prosilam fryzjerki aby bylo wszystko w chlodnym kolorze i wszystko byloby ok gdyby nie to ze na dole mam piekny bananowy blond ,ktory wyzej przechodzi w miedziany i pozniej ten 6,87.Farba byla zmieszana z 1gramem czerwonego,cos takiego slyszalam ja fryzjerka opisywala dla pomocnicy,ten 1 gram to nie wiem czy na pewno,slyszalam tylko slowa jeden i czerwony.A na grzywce tez mam miedziane refleksy i to mi najbardziej przeszkadza.Poradz mi jaka farbe moge polozyc na wlosy aby ta miedz zniwelowac czy ochlodzic.Dodam ze na pasemko polozylam farbe 9.21+woda3%+szampon,na blondzie wyszlo chlodno a na ciemnym na wisniowo sie mieni.Co jesli bym polozyla na cala glowe cos z popielem,a moze z koncowka .13 to co mi wyjdzie?

  OdpowiedzUsuń
 80. A moze I mi podpowiesz Kochana, farbuje włosy na rudo jednak na rynku nie ma zbyt dużego wyboru rudosci , używam 74_mango z loreala, chciałabym zmieszać ją z jakimś blondem żeby wyszła jaśniejsza, ale nie mam zbyt doświadczenia w mieszankach i Wiem czy na pewno mi się to uda. Z góry dziękuję :)))))

  OdpowiedzUsuń
 81. Witam,
  Dziekuje za swietny i zrozumialy artyklul...
  Mam problem z kolorem wlosow. Sa ciemnobrazowe, ale od kilku lat farubuje je na rudo (najczesciej marchewka). Ostatnio zamarzyl mi sie koniakowy- toffi kolor ktory uspokoilby moje dosc razace wlosy. Kupilam farbe z lecher geneza nr 8 pomieszalam oxy 6% i 9% (nie wiem po co), a ze mialam juz swoje ciemne odrosty to wyszedl mi kolor nastepujacy- od gory spokojny rudo-karmelowy (calkiem niezly) a konce zielonkawe, przypruszone popiolem...Nie wytrzymalam tego i poszlam do fryzjerki- po nalozeniu roznych mieszanek i dwoch godzinach siedzenia wyszlam znowu marchewkowa...
  Odrosty ciemne zaczynaja sie pojawiac i mi sie dalej marzy karmelowy-toffi, koniakowy,kolorek, cieply, wpadajacy nie w rudy ale w delikatny jasny braz.
  Kupilam farbe HS (hair style color- bardzo zachwalana) nr 8,3 i sama nie wiem co mam zrobic.Czy farbowac odrost innym oxy czy wszystkie wlosy tak samo? Jak pozbyc sie rudosci a nie wpasc w zielen??. Nie chce juz robic doswiadczen na moich wlosac, bo za bardzo je szanuje- olejuje, laminuje, a ostatnio zakochalam sie w masce drozdzowej, ktora moje wlosy uwielbiaja...

  Bardzo prosze o pomoc i porade

  OdpowiedzUsuń
 82. cześć! mam pytanie : jak uzyskać różowy brąz? oczywiście mam na myśli tylko taki z połyskiem, coś jak truskawkowy blond tylko przełożone na brąz. czy farba ktora po przecinku ma 15 będzie ok? wg zestawienia 1-niebieski 5-czerwony no a według mieszania kolorów wychodzi róż. czy dobrze rozumuje?:)

  OdpowiedzUsuń
 83. Wspaniały artykuł, zapisałam sobie Twoją stronkę w ulubionych ponieważ głównie samodzielnie farbuję włosy tu jest skarbnica wiedzy, dziękuję :) Ale pomimo tego mam ogromną prosbę o pomoc w podjęciu właściwej decyzji...Kiedyś zrobiłam sobie straszne "kuku" mieszając farby Garnier color sensation poziom 6 zmieszałam z 6.46, chciałam uzyskać zgaszony miedziany otrzymałam-teraz już wiem dlaczego-bardzo ciemny dziwaczny mix z przebłyskami fioletu jakiegoś chyba czy to wiśni, kolor był dramatyczny nienawidzę czerwieni a szczególnie wiśni i zrobiłam po raz pierwszy w życiu drugie farbowanie w tym samym dniu samym kolorem 6, było znośnie ale ciemno :/ później były jakieś Loreale i Londa jaśniejsze wpadające w rudości i zaczął pojawiać się problem, włosy przy głowie miały jaśniejszy odcień od reszty co doprowadzało mnie do furii. Wylądowałam u fryzjera na ściąganiu koloru i koloryzacji na wybrany odcień taki właśnie ciemno-blondo-rudy, farbowania były dwa i znowu zaczęłam poszukiwać alternatywy drogeryjnej bo farba fryzjerska zwyczajnie zmywa się z moich siwków których już trochę się pojawiło, drogeryjne wszystkie pokrywały super i nie zmywały się tylko odrost było widać. I teraz mam dylemat bo nie chcę powtórki z rozrywki z mieszaniem farb ale muszę to zrobić żeby uzyskać efekt o jaki mi chodzi, tylko nie wiem czy dobrze kombinuję, podstawowym kolorem i właściwie takim który chciałabym mieć na włosach jest Garnier colors naturals 6,41 czyli złoty bursztyn,(obecnie mam na głowie lekko spłowiały średnio-blondo-rudy) ale wiem ze te farby wychodzą ciemniej więc wymyśliłam że domieszam...no właśnie nie wiem czego...czy kolor 8,0 będzie właściwy?Jeśli tak to w jakich proporcjach? Mam włosy wysokoporowate, grube, dbam o nie ale jak to z takimi jest ciężko.No i odrobinę mnie niepokoi ten niebieski w farbie którą wybrałam, w jakim celu i jaki efekt ma on dać? I czy z 8,0 nie stworzy jakiegoś dziwactwa? Będę niezmiernie wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 84. Witam, chciałam się poradzić, obecnie kolor na długości mam na poziomie 4 a końce troche ciemniejsze. Marzy mi się chłodny jasny brąz np loreal sublime mousse 62. I nie wiem co robić Jeśli zrobiłabym kąpiel rozjaśniającą to równomiernie zeszłabym z obecnego koloru i bez problemu wyszedłby mi ten kolorek? Czy trzeba przeprowadzić dekoloryzację? Pozdrawiam Monika

  OdpowiedzUsuń
 85. No Kocham Cię 😃 Oświeciłaś mnie 😊 chciałabym się jednak poradzić. Teraz mam na włosach olie 6.0 było to pierwsze farbowanie. Wyszły super. Ale zamarzyły mi się odrobinę jaśniejsze. Panicznie obawiam sie rudych odcieni :) Jakiego efektu mogę się spodziewać jeżeli na to co mam nałożę też olie ale 7.0 ? Bo chyba 6.35 mógłby wyjść rudawy. Chciałabym mieć kolor mlecznej czekolady. Generalnie brąz. Będę wdzięczna za pomoc 😊

  OdpowiedzUsuń
 86. Witam chcialam sie poradzic w sprawie kupna farby.Moje wlosy maja kolor blondu i rudego po odrostach nieudana koloryzacja niestety.Chce przyciemnic wlosy do karmelowego bladu jaka farbe kupic zeby nie wyszedl zielony czy moze byc numer 9.0 lub 9.02 wella.

  OdpowiedzUsuń
 87. Witam.Chciałabym poprosić o poradę .Włosy mam w kolorze jasnego złotego blondu ,odrost bardzo ciemny blond .Zamalowałam sam odrost farbą Loreal casting 1021 ,wodę zamieniłam na 9 .Niestety odrost wyszedł złoto pomarańczowy .Jaka powinnam teraz położyć kolor żeby przygasić pomarańcz ale nie uzyskać zieleni ani białych włosków.Z góry dziękuję za odpowiedz.

  OdpowiedzUsuń
 88. DO anonimki z 7 kwietnia 2015 11:57 - mam dokładnie ten sam dylemat:( może znalazłaś już gdzieś odpowiedź? ;-)

  OdpowiedzUsuń
 89. Witam chciałam zapytać czy jeśli farbowalam włosy farba artego 9.0 to jakaś inna farba sklepowa jest w stanie zastąpić ta fryzjerski?ponieważ tamta strasznie wysusza włosy.będę wdzięczna zapodpowiedz:)

  OdpowiedzUsuń
 90. Hej :)
  Mam pytanko. Czy po rozjaśnieniu włosów do prawie platyny mogę połączyć garniera nutrisse dwie 7.3 i jedna 8.0? Co mi z tego powinno wyjść?

  OdpowiedzUsuń
 91. Cześć :-) Chciałabym podpowiedź jaka farbę wybrać tzn kombinacje cyferek żeby zaparkować włosy na dosłownie marchewkowy rudy ? Zależy mi na bardzo ostrym jaskrawym odcieniu . Dzięki z góry na odpowiedz .pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 92. Hej,
  Potrzebuję pomocy w kwestii kolorów farb. Zwykle farbuje włosy Wellą bez amoniaku na ciemny brąz 3/0, ostatnio pomalowałam 4/77 - bardzo podoba mi się ten odcień na długości włosów, ma piękne refleksy, ale odrost jest jadnak zbyt jasny w porównaniu do całej długości włosów. Jest mozliwosc, aby zrobic odpowiednio ciemny odrost, ale zachować na długości ten fajny odcień z 4/77? Jak zmieszam te dwa odcienie, to pewnie nie załatwi sprawy? Obawiam się, ze sama nie jestem w stanie sensownie pomalować odrostów jednym kolorem, a długości włosów innym...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak najbardziej możesz te kolory pomieszać. Postaraj się jednak nałożyć farbę najpierw na odrost, a dopiero po upływie połowy zalecanego czasu trzymania farby rozprowadź ją na odroście, w przeciwnym razie długość włosów z każdym farbowaniem będzie ciemniejsza.

   Usuń
 93. Witam Panią:)
  Od lat farbuje włosy u fryzjera,bo niestety bardzo siwieję i bez farby wyglądałabym chyba na 50 lat :( Mój naturalny kolor włosów (taki, jak widze na zdjęciach z dzieciństwa i czasów licealnych) jest brązowy jak kasztan, ale bez żadnych rudych przebłysków.
  Ostatnio farbowałam włosy wczoraj i mam tak na świeżo kilka refleksji. Mniej więcej od roku fryzjerka używa farby, która nazywa balsamem (mówi, że bez amoniaku, z tego, co zauważyłam to chyba farba joico). Od wielu miesięcy proszę o to, by włosy były o ton lub dwa jaśniejsze niż mój naturalny kolor (marzę o kolorze orzechowym jak orzechy laskowe, bez rudych czy miedzianych odcieni). Zawsze mówi, że się nie da :(
  Chciałam zapytać, czy naprawdę się nie da. Skoro ludzie latają w kosmos, wspinają się na Mont Everest i potrafią milion różnych rzeczy uchodzących kiedyś za niemożliwe, skoro z brunetki można się przefarbować na blondynkę, to chyba rozjaśnić lekko włosy bez uzyskania rudawego refleksu też się chyba da.
  Jestem trochę zła i sfrustrowana, bo po raz kolejny wyszłam od fryzjera z innym kolorem niż chciałam. Czy mogę taki kolor uzyskać sama? Jeśli to zbyt ryzykowne, to co mam powiedzieć mojej fryzjerce, żeby zrobiła mi na głowie, to, czego chcę??? Mój obecny kolor przypomina właśnie kasztan, ale w słońcu ma rudy odcień, co mnie denerwuje :(
  Pozdrawiam ciepło,
  Aneta

  OdpowiedzUsuń
 94. Witam!mam pytanie-mam bardzo jasny blond a chciałabym trochę przyciemnić żeby był bardziej naturalny-tzn.popielaty(taki mysi kolor)jakiej farby powinnam użyć?będę bardzo wdzięczna;)

  OdpowiedzUsuń
 95. Witam mam pytanie kol po sciagnieciu koloru z ciemno brazowych wlosow dodam ze konce bylly prawie czarne..uzyskala 2 kolory na koncach zrobil sie miedziany rudy gdzieniegdzie z odcieniem czerwieni a od odrostu mysi kolor z odcieniem rudego spranego koloru . chciala by uzyskac kolor bezowy czy jest to mozliwe jesli tak to prosze o odpowiedz..

  OdpowiedzUsuń
 96. Witam mam pytanko super stronka to po pierwsze :) tak wiec zciagnelam kolor z ciemno brazowych wlosow a konce byly prawie pod czarne a odrost okolo 4 cm po zciagnieciu koloru wyszly w miedzianym rudym odcieniu a gora wyszla wyblakly kolor rudego czu mysiego odcieniu. co zrobic zeby wyrownac kolor i wspomne ze daze do koloru bezowego czy kawy z mlekiem prosze o szybka odpowiedz dziekuje ;)

  OdpowiedzUsuń
 97. No ja sie pogubilam troche :)
  Wiec krotko wlosy pofarbowalam garnier olia intensywny miedziany 7,40 w sumie mam marchew na glowie intensywna u nasady glowy I chcialabym bym je przyciemnic jasnym brazem ewentualnie ciemny blond ?? Bo juz patrzec na ta marchew nie moge :/ Bardzo prosze o porade i dziekuje :)

  OdpowiedzUsuń
 98. 4 razy czytalam i wyszlo ze tylko raz ze zrozumieniem... ;-) ale juz kumam.Natomiast mam pytanie;czy moge polaczyc dwie farby Alfaparf 9.01 +Londa 18 lub 17 ? Blond wlosy mam.

  OdpowiedzUsuń
 99. Dziękuje za super przydatne informację:)
  Ja tez się pogubiłam miałam - ciepły brąz ze złocistymi końcówkami, chciałam przefarbować na zimny kolor na poziomie 7/8. Kupiłam popielaty blond 8.11 czy po jakimś czasie mam spodziewać zieleni?
  W jaki sposób połączyć farby z palety tak aby uniknąć zieleni czyli numer 7.26 - taki numer jest nieosiągalny w palecie od producenta - jak wymieszać farby?

  OdpowiedzUsuń
 100. mnie bardzo interesuje farba http://i-styl.pl/farby/1327-loreal-inoa-supreme-farby-farba-60g.html?search_query=farba+blond&results=14 korzystałaś może i możesz podzielić się opinią?

  OdpowiedzUsuń
 101. Witaj, farbuje włosy matrix 10av oxy 12 bo mam ciemne odrosty, chciałabym ocieplić kolor na słoneczny blond lub średni blond, proszę doradz mi jaka sklepowa farbe mam użyć bo te cyferki to dla mnie ciemna magia

  OdpowiedzUsuń
 102. Witam,
  farbowałam ostatnio włosy farbą Garnier 4.3, jeśli dobrze rozumiem to powinien być dla mnie bezpieczny kolor 6.23. Wiem, że nie rozjaśni to moich włosów, ale interesuje mnie trochę inny odcień. Czy to będzie działać?

  Pozdrawiam i podziwiam
  Sandra

  OdpowiedzUsuń
 103. Nie chcę farbować włosów. Obecnie mam sprany kolor K16 z palette, wcześniej był garnier 7.44+. czy płukanka z gencjany pomoże ochłodzić kolor rudy? Czy ktoś mi kiedyś odpowie???

  OdpowiedzUsuń
 104. Witam jestem jasną blondynka, mam chec na sredni braz, dzisiaj bylam w sklepie i kupilam farbe Marion 112 kawowy braz, po tym poscie stwierdziłam ze bedzie on o wiele za ciemny, czy wiesz mzoe jaka musialabym zmieszac farbe by bylo ok?

  OdpowiedzUsuń
 105. bardzo przydatny wpis, dzieki :)

  OdpowiedzUsuń
 106. Bardzo przyatne informacje. Ale mnie zastanawia co zrobić żeby uzyskać kolor rudo-czerwony :D Bardziej rude ale zachodzące na czerwień lub z czerwonymi pigmentami marzy mi się taki kolor.

  OdpowiedzUsuń
 107. Hej, chciałabym ożywić mój kolor włosów refleksami ale nie czerwone tylko coś w ton bordo ewentualnie machoń. Mój naturalny kolor to bardzo ciemny brąz. Czego użyć żeby uzyskać efekt, podkreślam ze ma to być refleks widoczny w słońcu a nie intensywny kolor

  OdpowiedzUsuń
 108. Witam serdecznie:) super opis ale i tak nie rozumiem wszystkiego do końca :/ wiele lat rozjaśniałam włosy rozjaśniaczem, natomiast od jakiegoś czasu chodziłam do fryzjerów którzy robili to farbami. To mi się podobało i zaczęłam ich obserwować :))) ponieważ nie zawsze byłam zadowolona z kolorów jakie w gruncie rzeczy wyszły na głowie...Po wielu poszukiwaniach idealnego fryzjera zrezygnowałam :( aktualnie chciałabym farbować włosy w domu i tu moje wątpliwości...kopiłam farby z alfaparf 11.13 i 11.02 moje odrosty są ciemne (ciemny blond) dość topornie się rozjaśniające. wiec mam pytanie która farba byłaby lepsza żebym nie otrzymała włosów niebieskich i zbyt złotych (żółtych)...najbardziej podoba mi się jaśniutki blond ale bardziej słoneczny niż ten platynowy. a możne zmieszać je razem??? i myślę ze oxy 9% by wystarczyła? czy lepiej 12??? mam straszny mętlik w głowie... Bardzo proszę o pomoc. Z góry bardzo dziękuję. Kasia

  OdpowiedzUsuń
 109. Witam
  Od conajmniej roku farbuje wlosy loreal casting creme gloss 801 satynowy blond. Ostatnio zauwazylam ze za kazdym farbowaniem wlosy sa coraz jasniejsze. Niektore pasma dotkniete sloncem po ostatnim farbowaniu staly sie biale. Chcialabym ocieplic swoj chlodny blond i troche przyciemnic. Zastanawiam sie nad garnier color naturals 7 lub 8. Czy to dobry pomysl. A moze inna farbe zastosowac zeby wyszedl sredni cieply blond.
  prosze o pomoc

  OdpowiedzUsuń
 110. Witam, mam problem swój naturalny kolor mam ciemny brąz,nie wiem co mnie podkusiło ale postanowiłam zafarbować włosy,wybrałam farbe Syoss ''Szkarłatna czerwień'' Numer 4-22, gdy spłukałam farbę z włosów kolor wyszedł czerwony załamałam się bo okropne sie czułam w tym kolorze,postanowiłam że znów sie zafarbuje żeby tylko nie było tej czerwieni na następny dzień wybrałam kolor ''Średni Brąz '' Palette nr 2,kolor wyszedł czarny i w dodatku mam duże prześwity czerwieni,nie wiem co robić najchętniej chciałabym wrócić do swojego starego koloru ale na pewno sie nie da,więc mam takie pytanie co zrobić żeby zniwelować tą czerwień i żeby ten czarny zmienił się w brąz,albo chociaż troszke wyblakł i czy wogólę jest taka możliwość...:( Mam nadzieję że przeczyta Pani mój komentarz i uda się coś mi zaradzić ;))
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 111. Dzien dobry...Mam pytanie...Zeszlam z czarnego rozjaśniaczem do blondu farbowanie teraz olia 10.21. ..końcówki mam rudawe górę blond. ..chce dojść do swojego koloru coś jak na opakowaniu olia 8,13 a 5,3. ..coś w podobnie tych kolorów czy któryś z nich mogę użyć żeby taki naturalny swój kolor zyskać? Z góry dziękuję za odpowiedź Pozdrawiam Monika

  OdpowiedzUsuń
 112. Witam...rzucił mi się w oczy poważny błąd w numeracji farb, otóż nr 5 po przecinku oznacza mahoń czyli chłodny odcień , a nr6 , to jest czerwień...to tak gwoli ścisłości,żeby nie namieszać w głowie . Pozdrawiam . Małgosia

  OdpowiedzUsuń
 113. Hej, mam bardzo ważne pytanie, ponieważ chciałabym zrobić sobie jasny fiolet na włosach, nie liliowy, trochę ciemniejszy a w tym momencie mam głęboki perłowy fiolet z Loreal, nie wiem za bardzo gdzie jest tam ta numeracja pisze mi jedynie p38, a to nie wiem co oznacza zbytnio i chciałam zapytać jak mogłabym rozjaśnić fioletową farbę (właśnie tę z Loreal) żeby nie była tak mocna tylko jaśniejsza... :)

  OdpowiedzUsuń
 114. Witam:) Kilkakrotnie farbowałam wlosy w salonach fryzjerskich ale nie byłam do konca zadowolona z koloru. Jakies 5 miesiecy temu fryzjerka zrobiła mi ombre ale ta jasniejsza czesc wyszla baaardzo zółta i odcień ten nie pasował mi do cery. Poszłam do sklepu fryzjerskiego i poprosiłam o jakąs farbę która delikatnie przyciemni mi odcien wlosów i je ochłodzi. Pani ze sklepu poradziła mi pofarbować włosy farbą: Lecher Geneza future color 7CN Naturalny Blond Popielaty + woda utleniona 6 % i kolor wyszedł przesliczny (ombre z jasnym blondem ale nie zółtym). A że wykorzystałam tylko polowę farby to wczoraj pofarbowałam jeszcze raz tą samą. Niestety kolor wyszedł już zupełnie inny, dużo ciemniejszy, szary. Oczywiście Pani ze sklepu mowiła, że za pierwszym farbowaniem nie będzie to dokładnie ten kolor farby, bo nie pokryje idealnie zółci, ale nie sądzilam ze za drugim farbowaniem az je tak przyciemni. Bardzo prosze o jakąs podpowiedz, jak je teraz delikatnie rozjasnic, tylko nie rozjasniaczem bo i tak już sa zniszczone :/ Z gory dziekuje za pomoc :) Basia H.

  OdpowiedzUsuń
 115. Witam ponownie Imienniczkę. Kolejny raz wygłoszę tutaj peany na Twoją cześć :-)
  Jako, że nic tak nie robi dobrze na chandrę, jak zmiana koloru włosów, postanowiłam zrobić sobie blond. Żeby za łatwo nie było - z kasztanów, brązów, Preference typu 7.25 i 6.34. Rozjaśniłam. Wyszło marchewkowo-złoto-biało. Masakra. Chciałam to stonować, wybrałam bezpieczny fiolet - Preference 10.21. Marchewkę stonowało, reszta nadal złoto-miedziana. Zawiodło mnie Loreal. Po przekopaniu się znowu przez różne opinie i wzornik barw, wybrałam 11.11 - musiało być z niebieskim. Ledwo to nałożyłam, od razu zmyłam. Paliło żywym ogniem. Nie wiem, jaka tam jest woda utleniona, nigdy nie miałam takiej reakcji, coś było nie tak. Po tygodniu odpoczynku, obaw, badania Twojego wzornika i czytania wątku, uznałam, że zaryzykuję ostatni raz przed powrotem do nieszczęsnej miedzi, zestaw ratunkowy w postaci miedzi w łazience jest, więc wybór mój padł na 9.1 Viking. Ale wypatrzyłam, za pół ceny Wellaton. Niby także 9.1, zupełnie inny kolor na pudełku, ale z Twojego wzornika wyszło mi, że to musi być to, koniecznie niebieski. Strasznie się bałam, że wyjdzie zielony. Z duszą na ramieniu trzymałam 30 minut. Nie piekło, nie paliło, woda 9. Minus- niemiłosiernie śmierdzi. Ale kolor po tym- to jest bajka, poezja, ideał. NIGDY wcześniej nie miałam tak cudownego, idealnego popielatego blondu. Jak z opakowania Vikinga. Cuuudo.Aż się nie mogę napatrzeć i biegam do lustra. Nie ma miedzi, nie ma złota, zielonego, niebieskiego. Idealny, równy popielaty prawdziwy blond. JESTEŚ WIELKA ;-) Jak teraz mysi blond ciemne odrosty zrobić za miesiąc? Chyba Wellaton 12.1 na same odrosty wystarczy? W każdym razie, jestem cudną blondynką w wersji Ash. Aż idę znowu się podziwiać ;-) Dzięki Ci Dorotko ;-)
  T

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 12.1 będą, bardzo, bardzo jasne. Bardzo. Może lepsze będzie 10.1? :)

   Cieszę się, że jesteś zadowolona z koloru - bo przejście z ciepłych brązów na zimny blond to nie lada sztuka.

   Usuń
 116. I jeszcze jeden wniosek- ja mam zielono-złote oczy, wszyscy mówią, że jesień - typ urody, że włosy powinny być rudawe, złote. Nieprawda. Ten popielaty w mgnieniu oka sprawił, że oczy mi lśnią ;-) Warto było ;-)

  OdpowiedzUsuń
 117. to i ja się podlacze z pytaniem do eksperta. od lat fabuje wlosy na blond,mam już sporo siwych wiec zeszłam z czarnych wlosow bo musiałabym je farbować co 2 tyg. Ze względu na to,ze na jasnych tak szybko siwych nie widać,przerzucilam się na blond.Tak się zlozylo,ze coraz jaśniejsze i coraz jaśniejsze az w końcu stwierdziłam,ze jednak zle się czuje w takich jasnych. Mieszkam za granica i niestety nie mam tu zbyt dużego wyboru kolorow a zależy mi na cieplym odcieniu jasn0/średniego blondu. Problem mam taki,ze ostatnio kazda farba jaka pofarbowalam zmywa się po 2/3 myciach i znow wychodzi bardzo jasny. Nie wiem czy to wina tego,ze troche eksperymentowałam z farbami szukając swojego odcienia , zmieniałam przez to firmy, czy chodzi o to ze coraz więcej mam siwych? Znalazlam fajny dosyc odcien ktory lekko przyciemnil mi wlosy garnier nutriss 73 (zloty blond) ale umylam 2 razy i znow zrobil sie jasniejszy. Nie mowiac o tym ze do nastepnego fabowania czyli ok 4 tyg znow bede biala... o co chodzi?
  bede wdzieczna za jakies wskazowki- Ala

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przed nałożeniem upewnij się, że na włosach nie ma dużej ilości kosmetyków (lakieru, pianki, żelu, kremu, wosku itp). Zamiast garniera sięgnij po farbę Londa albo Wella. Potrzymaj o 10-15 minut dłużej niż zaleca producent (bezpiecznie można mieć farbę na skórze do 60 minut, pod warunkiem że nie występują objawy alergiczne). Po myciu nałóż na włosy zakwaszającą maskę (dołączoną do opakowania lub kupioną specjalnie dla włosów farbowanych). Powinno być OK.
   Siwe włosy w ogóle niełatwo pofarbować, a loreal to w ogóle kiepski zawodnik, jeśli o to chodzi.

   Usuń
 118. dziekuje serdecznie za szybka odpowiedz, nie uzywam kosmetykow przed farbowaniem i nie myje przez farbowaniem bo tak poradzila mi fryzjerka.uzywam odzywki po farbowaniu dolaczonej do opakowania. Jesli chodzi o fabry to akurat ani londa ani Wella-nie ma ich tu gdzie mieszkam, kiepski wybor. Jesli chodzi o siwe, to moze zle sie wyrazilam, mam je na skroniach i czubku glowy ale martwi mnie to,ze wszystkie farby tak szybko sie splukuja i pozostaje ten jasny-bialy blond. Chcialabym przyciemnic lekko, dodam,ze od jakiegos tylko czasu mam ten problem ze nowy odcien farby znika po zaledwie 2 myciach, kiedys tak nie bylo. uzywalam schwarzkopp, loreal a teraz garnier :(

  OdpowiedzUsuń
 119. witam, przedwczoraj wróciłam od fryzjera i nie podoba mi się to co mam na głowie. Mój naturalny kolor to taki ciemny blond, mysi. Chciałam rozjaśnić włosy, ale wyobrażałam sobie jakiś blond karmele czy miody. No nie porozumiałam się z fryzjerką i teraz mam rozjaśnione włosy rozjaśniaczem, nie całe od dołu mam swój kolor, a z góry pasemka no wygląda to masakrycznie. Te pasemka wymieszane z naturalnymi włosami wyglądają jak...... Pasma są zależnie od światła białe czy żółte już sama nie wiem. Co ja mam zrobić? Nie znam się kompletnie. Chcę przyciemnić te pasma, bo są zdecydowanie za jasne. Myślałam o jasnym blondzie czyli 8 albo może 7, ale co dalej? 2? I jak to wyjdzie na tych jasnych pasmach? A jak to wyjdzie na naturalnym kolorze? Farbą czy takim do 24 myć? Jaką firmę wybrać?? Będę wdzięczna za poradę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyślij mi proszę zdjęcia włosów po wizycie u fryzjera, w miarę możliwości zrobione w naturalnym, dziennym świetle (wiem, że ciężko o to z racji pogody). Poza tym poproszę zdjęcie koloru, jaki chciałabyś osiągnąć. Postaram się pomóc. Mój adres: wlosoweloveblog@gmail.com

   Usuń
  2. Witam! Proszę o radę rozjaśniałam włosy z brązu .Rozjaśniiłam je loreal preference,wyszły pomarańczowe żólte .Położyłam farbę loreal Sublime -naturalny ciemny blond.Wyszły zielono ,pomarańczowe gra światła .Powiedz mi proszę co mam zrobić aby uzyskać naturalny blond.Odrost mam brąz ale to mi nie przeszkadza .Podpytywałam co do numeru farby proponowano mi 9.13 loreal profesjonalna.Co o tym myślisz i czy muszę jeszcze rozjasnić włosy?A może proponujesz mi inny kolor?Mam oczy szaro- niebieskie.Podoba mi się kolor Edyty Herbuś.Pozdrawiam i proszę o odpowiedż.

   Usuń
 120. Co poradziłabyś naturalnej jasnej blondynce (w typie Umy Thurman), której marzy się brąz? Z koła kolorów wynika, że farba po kropce powinna mieć 2, jednak ciężko takie znaleźć. A może henna byłaby lepszą opcją? Jaką farbą osiągnąć brąz bez widocznych rudości?

  OdpowiedzUsuń
 121. Witam, miałam włosy rozjasniane u fryzjera rozjasniaczem. Po dwóch miesiącach kiedy pojawił sie odrost koloru ciemnego blondu postanowiłam je przyciemnic kolorem 7.0 garniera. Wyszły dosyć ciemne z zielonym odcieniem. Jaka farbę powinnam położyć zeby je rozjasnic do jasnego blondu? Z góry dziękuje za odpowiedz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żadna farba nie rozjaśni ciemniejszej farby. Należy zrobić kąpiel rozjaśniającą, a następnie położyć odcień docelowy.

   Usuń
 122. Witam, super blog, ale troszkę to dla mnie czarna magia. Ostatnio farbowałam sobie włosy, wyszły ładne, ale że naturalne mam ciemny blon to je rozjaśniłam. Zawsze stosuję farbę Loreal 10.21Z, bardzo jasny opalizujący blond. Wyszły mi bardzo białe z poświatą leciutko fioletową. Chciałabym je odrobinę przyciemnić, ale żeby nie były żółte ani zbyt szare. Jakiego koloru w ogóle powinnam szukać? Z tego co przeczytałam u ciebie to pierwsza cyferka to napewno 8 lub 9 i co dalej?

  OdpowiedzUsuń
 123. Witam. Od jakiegoś czasu próbuję rozjaśniać włosy z ciemny brąz na bardzo jasny blond (platyna) pod niebieską farbę.Po każdym rozjaśnianiu odrosty są ładnie rozjaśnione a w miejscu poprzedniego rozjaśniania i farbowania wychodzą różowawe nie na całych włosach ale miejscowo obojętnie od zastosowanego rozjaśniacza. Co byś mi poradziła ???

  OdpowiedzUsuń
 124. Witam od 2lat farbowalam farba profesjonalna fryzjerska Vitalitys art nr102 to jest bardzo jasny blond. Od 9 miesiecy nie farbowalam wlosow ta farba teraz chcialam cos zmienic i przyciemnic wlosy kupilam farbe w drogerii loreal excellence creme 6.30 chcialam sie zapytac czy gdy pofarbuje wlosy nie wyjda mi rude? Dodam ze bardzo mi zalezy zeby wyszedl mi taki ciemny blond z cieplym odcieniem lub jasny braz tez z cieplym odcieniem. Czekam na odpowiedz pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 125. Witam serdecznie. Bardzo proszę o pomoc. Od paru lat mam włosy rozjaśniane pasemkami u fryzjera, ale koronę, bo jakiś czas temu dół został przyciemniony jakimś ciemniejszym blondem. Po ostatnim farbowaniu miałam jednak włosy w koszmarnym stanie, chyba fryzjerka za długo przytrzymała pasemka. Włosy kruszyły się, są sianowate. Postanowiłam nie iść więcej do fryzjera i położyłam na odrost (trudno powiedzieć, ciemniejszy blond, jasny brązik, jakiś taki mysi) karmelowy blond z Joanny i na chwile na całoś. Odrost rozjaśniło do jaśniejszego karmelu, dół po tym ciemniejszym blondzie trochę zrudział, a farbowane wcześniej rozjaśniaczem pasemka mocno różniły się od karmelu. Położyłam więc na całość toner Keen 9.5 czerwony blond. Wyszło fajne, jednak z delikatnym fioletem, który się wypłukał. Mam więc w miarę fajny kolor, ale nie wiem co zrobić dalej z odrostem. Chciałabym docelowo coś w odcieniach beżowego blondu i zostać na dłuzej przy jednej farbie, bez kombinacji u fryzjera. Czy Alfaparf 9,1 z wodą 9% (słyszałam o tej farbie wiele dobrego) wyjdzie na mysim blondzie jako beżyk? I jeszcze, czy mam go też kłaść na ten ciemny blond, czy raczej to zostawić? Kolejne pytanie, czy mam jakoś pokryć całość tą farbą dla wyrównania odcienia z jakąś słabszą wodą? I czy ewentualnie raczej zrobić nią sam odrost, nie ruszając włosów w złej kondycji, ale trochę "przejechać" nią ten karmelowy kaolor, żeby nie było aż tylu odcieni.....Nie wiem tylko, czy ten karmel nie zrobi mi wtedy jakiejś niespodzianki, bo jednak 9,1 nie jest ciepłym kolorem, a karmelowy blond wpada trochę w rudy. Pozdrawiam, Megi

  OdpowiedzUsuń
 126. witam,prosze o wyjasnienie czym rozni sie farba Garnier Color Naturals od GARNIER Nutriss Farba. czym kierowac sie wybierajac jedna z tych 2 farb chcac uzyskac sredni cieply blond? bardzo dziekuje z gory za odpowiedz, Andzelika

  OdpowiedzUsuń
 127. witam,
  Kupiłam farbę garnier olia 8,0 i chciał ja połączyć z jakimś innym blondem, ale nie jestem pewna jaki wybrać. Cały czas farbuje 10,21. Chciałabym go trochę zmienić. Dobrym pomysłem jest połączenie 8,0 z 10,21 lub z 9,3?

  OdpowiedzUsuń
 128. Witam serdecznie.
  Od kilku miesięcy farbuję włosy Garnierem Nutrisse Creme 100.
  Marzę o ciemniejszym odcieniu, chętnie karmelowym.
  Wybrałam wstępnie Garnier Nutrisse Creme 80, bo te farby nie niszczą mi włosów. Bardzo proszę o radę. Czy mogę użyć tej farby i nie uzyskać zielonych odcieni. Pozdrawiam.
  Agnieszka

  OdpowiedzUsuń
 129. Proszę o radę.
  Czy na Garnier Nutrisse Creme 100 mogę położyć Nutrisse 80?
  Chcę uzyskać trochę ciemniejszy, bardziej naturalny odcień.
  ]Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 130. witam!prosze o porade jaka farbe powinnam polozyc na rudo-zloty odrost by osiagnac efekt cieplego slonecznego blondu lecz nie rudego?wczesniej wlosy byly zawsze rozjasniane do blondu.chcialabym zrezygnowac z rozjasniacza tym bardziej ze ostatnie 3 miesiace nie kladlam go juz na odrost.obecnie mam tylko delikatne pasemka przeciagniete przez odrosto,odrost jest rudo-zloty a koncowki jasny blond.dosc klopotliwy to problem dla mnnie dlatego licze na pomoc.pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 131. Dzien dobry....swietny tekst o kolorach i bardzo pomocny nie tylko jak odczytywac numery na farbach ale takze jak "poprawic" bledy ;-) Mam jedbak prosbe o porade, pofarbowalam wlosy farba Olia 7:40 i nie bardzo mi ten kolor odpowiada, chcialabym go przyciemnic i stonowac. Zgodnie z Pani poradą jesli kolor jest pomaranczowy (miedziany) powinnam uzyc teraz farbe z niebieskim, jednak patrzac na palete kokorow na kole (wlaczoną w treść artykulu) nie potrafie zdecydowac czy moj kolor to obecnie jasnopomaranczowy czy ciut ciemniejszy a idac za porada by uzyskac kolor neutralny powinnam zastosowac kolor po przekatnej, wychodzi wiec, ze moze to byc albo niebieski albo fiolet...zastanawiam sie wiec nad dwiema opcjami farb 5:25 (mrozny kasztan) lub 6:10 (ciemny blond). Prosze o porade co bedzie bardziej korzystne. Dziekuje z gory za odpowiedz.

  OdpowiedzUsuń
 132. Hej :) czyli jesli mialam pierwsza po przecinku 5, to teraz musze znalezc farbe z pierwsza 2 po przecinku? Dodam ze uzylam farby loreal casting creme gloss 454 i jestem zawiedziona, bo nie zwrocilam uwagi na numeracje i mam czerwone wlosy :(

  OdpowiedzUsuń
 133. Witam. Poproszę o poradę. Mam dosyć jasny blond, farbowany touch 9.03 a odrost ostatnio goldwell colorance 8GB czyli jasny złocisto-brązowy blond. Niestety odcień zwłaszcza na odroście wychodzi zielony. Myślałam o tym żeby nie męczyć już włosów jasnymi blondami i przejść na ciepły średni blond bo widzę, że jak chociaż odrost jest ciemniejszy to jestem wyraźniejsza. Mam wrażenie, że ciągle przebija mi ta zieleń. Bardzo podoba mi się kolor włosów Chiary Ferragni. Ona ma właśnie ciepły średni blond.Szukałam czegoś z goldwella ale nie potrafię sama nic dobrać. Czy możesz mi pomóc

  OdpowiedzUsuń
 134. witam malowałam włosy satynowym blondem casting creme gloss ale chciałam przyciemnić i pomalowałam blondem (7) garnier color naturals wyszły ciemniejsze ale pojawił się odcień fiolet bądz oberżyna jak się tego pozbyć czy olia w kolorze blondu wyrówna kolor?czy wystarczy mycie włosów szamponem przeciwłupieżowym pozdrawiam Milena

  OdpowiedzUsuń
 135. Hej! Jeśli miałam farbowane włosy na brązowy kolor, a chce uniknąć zielonkawych włosów to powinnam nie stosować farby rozjaśniającej z alfaparf 11.11 czy jakiejkolwiek z 1 po kropce(popiele)? Uważasz, ze sprawdzi się 11.21 ??Bardzo proszę o pomoc!

  OdpowiedzUsuń
 136. A powie mi ktos co oznacza gdy farba ma oznaczenie C9?

  OdpowiedzUsuń
 137. Cześć:) Zakupiłam dziś farbę Goldwella o tonacji 7K. Aktualnie mam włosy jasno - średnio brązowe (z blond refleksami). Czy ta farba zrobi ze mnie marchewę czy jest szansa na ciepły brązik z odcieniem kasztanowym? Z góry dziękuję. Jeśli nie ten odcień, to jaki? Coś z poziomu 6? Boję się, że wyjdą czarne z kolei;/

  OdpowiedzUsuń
 138. Witaj,
  planuję zmianę koloru włosów na jaśniejszy odcień. Do tej pory farbowałam się Loreal Preference 5.25 Antiqua. Zależy mi na pozostaniu w brązach ale jasnych. Ewentualnie średnich. Takich o ton jaśniejszy, ale zbliżony do naturalnego ciepłego odcienia ;) Czy byłabyś w stanie pomóc? :) Będę wdzięczna ;) Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 139. Czy ktoś wie co oznacza oznaczenie słodkiego toffi Joanny naturii 209, jaki kolor oznacza cyfra 9?

  OdpowiedzUsuń
 140. Chyba najlepszy artykuł jaki znalazłem na ten temat, pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 141. Hej,
  Nie wiem czy jeszcze odpowiadasz ale może spróbuję przedstawić swój problem z farbowanie. Miałam mysi kolor włosów, który przeszedł w ciemny blond. Z czasem niestety zaczęło przybywać siwych włosów i żeby nie eksperymentować udałam się do fryzjera. Nałożono farbę MATRIX FARBA SOCOLOR.BEAUTY ciepły neutralny blond. Niestety wyszedł rudy. Z czasem ciemny rudo-brązowy w zasadzie kolor się sprał. Mam gdzieś 2 cm odrost moich naturalnych włosów czyli ciemny blond i pomiędzy siwe pojedyncze włosy. Moje oczekiwania: chcę mieć kolor zbliżony do naturalnych, a mianowicie ciemny blond, jasny brąz bez odcienia rudego. Moje pytanie brzmi jak taki efekt osiągnąć? czy mogę nałożyć farbę 9,1 albo 9,21 na całe włosy, czy jednak muszę wykonać kąpiel rozjaśniającą?

  OdpowiedzUsuń
 142. Cześć, potrzebuje szybkiej pomocy :( Zachciało mi sie jasnego blondu na moich naturalnych włosach ciemny blond, i od teraz jestem rudo-pomarańczowo- żółta, tragednia, wstyd wychodzić z domu :( Włosy farbowałam farbą profesjonalną Loreal luo color 10:21 i w efekcie otrzymałam rudy blond. Dwa dni później pofarbowałam włosy farbą syoss 10-5 blond los angeles. Kolor wyszedł tragiczny, bardzo bardzo jasny przy skroniach a na reszcie głowy taki jak na poczatku wspomniałam. Moja włosy i skóra były w dobrej kondycji do momentu az nie nałożyłam na nie szamponu niebieskiego z joanny, 2x po 10 minut, teraz głowa mnie swędzi i skóra jest naciągnięta :( aktualnie mam na włosach olejek rycynowy, jedyny jaki miałam w domu bo potrzebowałam natłuszczenia skóry głowy żeby tak nie swędziała. I teraz najważniejsze pytanie, jaka farbę wybrać ( drogeryjną najchętniej, bo aktualnie nie stać mnie na nic lepszego a włosy mają tragiczny kolor żeby wyjść do ludzi) aby wrócić do mojego ciemnego blondu a żeby włosy nie wyszły zielone ?

  OdpowiedzUsuń
 143. Mam kilka pytanek; jeśli kolor czarny jest barwą podstawową, to jakie dwie barwy zmieszać aby on powstał? Jeśli barwą wyjściową jest złoty, to z jakim kolorem go zmieszać, aby powstał czarny.

  OdpowiedzUsuń
 144. Cześć. Proszę o pomoc. jestem szatynką ale od pewnego czasu farbuje włosy farbami artego. zaczynałam od 8.34 u fryzjera. Przechodziłam później o tony ciemniejsze, ostatnio farbowałam 6.34. Trzymałam na odtostach 30 min i przeciągałam na resztę włosów (półdługie tzn za ramiona 10 min.) I zmywałam tak 1/3 włosów kolor fajny rudy a później są coraz jaśniejsze ..wypłowiałe .Kolor szybko się zmywa. Co mam zrobić? Użyałam oxydant 6.9 z artego. Chciłabym mieć jeden kolor ciemniejszy . Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 145. Witam,przeczytalam ten art. z wypiekami na twarzy i sporo sie dowiedzialam. Jednak nadal mam watpliwosc jak odczytac oznaczenie farby wella illumina 10/93. 10 to bedzie bardzo jasny blond 3 = zlocisty a co oznacza 9 ? Obecnie moj kolor wlosow to karmelowy blond czy po tej farbie wyjda mi zielone ? Prosze o pomoc.
  Dziekuje i pozdrawiam.
  Aga

  OdpowiedzUsuń
 146. BLAGAM O POMOC NIGDZIE NIE MOGE ZNALESC ODPOWIEDZI. MAM AKTUALNIE ZAFARBOWANE WLOSY NA CZARNO, GLĘBOKA CZERŃ Z GARNIERA W ZIELONYM OPAKOWANIU CHCE ZAFARBOWAĆ WŁOSY TAK ABY BYŁY CZERWONE, JASKRAWO CZERWONE. CZY WOGOLE PO CZARNEJ FARBIE COKOLWIEK POFARBUJE? JEZELI TAK TO JAKA FARBE WYBRAC?? PROSZE O ODPOWIEDZ NA MAIL wiwunia@gmail.com Z GORY DZIEKUJE I POZDRAWIAM

  OdpowiedzUsuń
 147. Pomocy malowałam wcześniej moje ciemne włosy na jasny rudy dziś pomalowałam na bardziej intensywny miedziany wyszedl mu czerwony jak pozbyć się tego koloru chce wrócić z powrotem do rudych dodam że moje włosy były po dekoloryzacji żeby uzyskać rudy czy jak się wyplucze ten czerwony to będą takie jak wcześniej pomuzcie

  OdpowiedzUsuń
 148. Hej mam problem bardzo proszę o pomoc pofarbowałam włosy farbą o numerze 7.3 loreal preference nazwa farby florida wyszedł odcień rudawy nie wiem co robić jaka farbe wybrać zeby zlikwidować ten odcień moze farbe po przecinku z numerkien dwa lub jeden ale jaki wtedy podstawowy kolor przed przecinkiem moze bys mi doradzila jakaś dobrą farbę bardzo prosze o szybką odpowiedź z góry dziękuję

  OdpowiedzUsuń
 149. Chciałam w domu sama uzyskac 6 - ciemny blond, ale nie wyszło. Albo ja nie mam talentu, albo farbowanie na własną rękę nie jest takie proste. Po tej akcji z 6, już zawsze farbuje w salonie fryzjerskim.

  OdpowiedzUsuń
 150. Mam pytanie.
  Czy jesli rozjasnie odrost rozjasniaczem woda 6% ladnie sie rozjaśniają do jasno żółtego koloru by uzyskać finalnie piekny blond powinnam nałożyć np 9.2 badz cokolwiek co ma opalizujacy fiolet ktory niweluje żółć?
  Chciałabym mieć blond piekny a nie jakies żółte, niebieskie, sine, czy zielone wlosy..; ( proszę o odpowiedz;)
  Strona super ale wole miec pewnosc stad pytam.

  OdpowiedzUsuń
 151. A co oznaczają literki przed numerami. Np w farbach Preference - Z albo Y ?

  OdpowiedzUsuń
 152. Witam czy farba 6/73 mleczna czekolada pokryje zolto rudawe włosy by wyszly brązowe??Proszę o odpowiedź

  OdpowiedzUsuń
 153. A przy farbie alfaparf 8.1 moge uzyc oksydant 12 % na ciemne odrosty?

  OdpowiedzUsuń
 154. witaj. Rozjaśniła włosy alfaparfem 11.21 i pózniej położyłam toner wella touch10.0. Włosy przy odroscie baaaaardzo delikatnie mienią się na jasne złoto. Jaki toner zbiłby ten odcień ? W sklepie fryzjerskim doradzono mi wella touch 9.16. Zapytałam czy to przypadkiem nie wyjdzie złote to pani twierdzi ze to grafit z fioletem. Ni zawsze wydawało sie, że 6 oznacza czerwone tony. Co o tym sądzisz? Co odradzasz?

  OdpowiedzUsuń
 155. Pomocy ;-(
  Wstyd się przyznać, 23 lata farbowania, tyle było kolorów, a tu zielono-turkusowe końcówki.
  Dodam, że od 6 lat mam tą samą fryzjerkę, nigdy nic podobnego się nie zdarzyło.
  Ale z tym, z tym to nikt nie wie co zrobić, najmniej ja ;-(
  Pozdrawiam - Dorota

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...